A keddi nap egésze ismételten fordítással és megbeszéléssel telt. Szokás szerint a fizika aránylag elfogadható színvonalú, és jellegű volt, a biológia viszont most is tartogatott meglepetéseket. Egyfelől a „kísérlet”, vagyis „mérés” annyiból állt, hogy a diákok egy darab céklát dobtak különböző oldatokkal teli kémcsövekbe, rázogatták 15 percig (5 percenként egyszer), és megfigyelték, hogy pirossá vált-e az oldat. Azt hiszem mindenki érzi, hogy ez
milyen keményen leteszteli a tehetséges diákok gyakorlati képességeit, és biológiával kapcsolatos mérésekben való jártasságát.
Érezték is a szerzők, hogy ez így nem kellően nehéz, így született az alábbi, a logika legnagyobbjait megszégyenítő feladat:
Adott két állítás, A illetve B (hogy ezek pontosan mik az most nem fontos), el kell dönteni, hogy melyik igaz!
- A állítás
- B állítás
- Egyik sem
- Mindkettő
- A igaz és B hamis
- B igaz és A hamis
Miután Attila figyelmeztette őket, hogy ebben a formában az a. és e., illetve a b. és f. pontok közt nincs különbség újra összedugták a fejüket, hogy ezúttal valódi alternatívákat kínáljanak fel, a végeredmény:
- A igaz és B hamis
- A hamis és B is hamis
- B igaz és A hamis
- Mindkettő igaz
- Egyik sem igaz
A ravaszul elrejtett logikai bukfencek felfedezését a kedves olvasóra bízom, végül az e pontot törölték a feladatból, bár kíváncsi vagyok eljutott-e a feladatok kieszelői tudatáig, hogy két állításból négynél több logikai kombinációt ha megfeszülnek sem fognak tudni kihozni :)
Ennyit erről a napról, a többi része nem volt túl érdekes, bezzeg a következőnek!